پوشش پاسیو

پوشش حیاط خلوت

سقف پاسیو

ایده ال ترین و بهترین گزینه یا در واقع میتوان گفت تنها گزینه ممکن و اصولی برای پوشش حیاط خلوت (پوشش پاسیو) در ساختمانها، استفا ده از نور گیر های حبابی شکل(کوپل یا پایه و حباب)درابعاد و اندازه های مختلف (بسته به اندازه محل پاسیو یا حیاط خلوت) و تنوع رنگ بی نهایت می باشد ، تا ضمن مطمئن بودن از آببندی (صد در صد آببند بودن با گارانتی)،عایق صوتی و حرارتی بودن و امکان استفاده از نور طبیعی خورشید در روز(برای روشنائی فضای داخل ساختمان در راستای صرفه جوئی درمصرف انرژی،به دلیل گران شدن انرژی درکشورما)،از مقاومت بالائی در برابر اثابت اشیائ سنگین از طبقات بالا و همچنین از بارپذیری بالائی (مانند تحمل برف و باران وتحمل وزن نفرجهت تعمیر و نگهداری سقف) برخوردار باشد و اینکه بتوان از پاسیو به عنوان یک اتاق استفاده نمود.

سقف نورگیر

   سقف حیاط خلوت

طراحی و اجرای انواع پوشش های نورگیر و سقف های سبک و نورگیرهای ساختمانی ، پوشش سقف حیاط خلوت ، پوشش پاسیو، اجرای سقف پاسیو و پوشش نورگیر،پوشش استخر،نورگیر پاسیو، پوشش گلخانه، پوشش پارکینگ ،بالکن و...بااستفاده از نورگیر های حبابی(کوپل) یا پایه و حباب و همچنین ورقهای پلی کربنات دو یا چند جداره ساده ، مثلثی و ورقهای پلی کربنات تخت (فلت) و ورق اکرولیک.

به منظور دیده نشدن افراد زیر پوشش سقف حیاط خلوت در ساختمانهای مسکونی (به دلیل ارزشهای فرهنگی و دینی کشورمان)می توان از رنگ های مات در حبابها که علاوه بر جلوگیری از دید طبقات بالائی به زیر پوشش سقف پاسیو از قابلیت عبور دهی نور نیز برخور دارند ، استفاده نمود.شایان ذکراست نورگیر های حبابی به علت نوع ساختار و تقریبا غیر قابل نفوذ بودن افراد از بیرون به عنوان حفاظ نیز می توان از آن استفاده کرد. همچنین از نور گیرهای حبابی برای پوشش سقف مجتمع های تجاری(پاساژها)،اداری، تفریحی، آموزشی ،ورزشی ، سوله های کارخانه جات، سالنهای ورزشی،زمین چمن مصنوعی ،پوشش ورودی ساختمانها،اداره جات،بیمارستانها و...کاربرد گسترده ای دارد.

قیمت پوشش حیاط خلوت

   پوشش پاسیو

به دلیل موارد ذکر شده نورگیر حبابی تنها گزینه مناسب برای پوشش سقف حیاط می باشد،زیرا در بعضی موارد به اشتباه از ورق پلی کربنات برای پوشش سقف پاسیو و سقف حیاط خلوت استفاده می شود که باعث بروز مشکلات زیادی پس از اجرا می شود.زیرابه علت خواص ورق پلی کربنات در این محل قابل اجرا نمی باشدولی برای پوشش سقف حیاط خلوت در پشت بام قابلیت اجرا دارد.

پوشش پاسیو در طراحی و اجرای نورگیرهای حبابی شکل (کوبل)امکان تخلیه آبهای جمع شده ناشی از بارش برف و باران و شستشوی سقف با اجرای سقف بصورت شیب ملایم تقریبا 3%وشیب بصورت دوطرفه و هدایت آب به یک کنج سقف ازچهار کنج که یک راه آب درآن قسمت تعبیه شده است و  هدایت به فاضلاب با لوله پلاستیکی صورت می گیرد و همچنین تهویه هوا و دسترسی به فضای بالای سقف نورگیر(به منظور تعمیر و نگهداری نورگیر) نیز با نصب سیستم بازشو که کاملا آببندی می باشد و به راحتی باز و بسته می شود،درآن صورت می گیرد.

پوشش پاسیو

 شایان ذکر است امکان تعبیه لوله هواکش برای هود یا باربیکیو، بخاری ، آبگرمکن و...نیز در سقف های از جنس نورگیر حبابی امکان پذیر می باشد. نورگیرهای حبابی شکل در 18 سایز استاندارد مربع،مستطیل ،دایره تولیدوعرضه می شود. و از دو قسمت پایه از جنس فایبرگلاس مسلح به رزین پلی استر و حباب از جنس ورق اکریلیک 3میلیمتر ساخت کشور تایوان (که جزء سه ورق برتر دنیاست)در رنگهای متنوع تشکیل شده است که بر روی اسکلت فلزی(ازپروفیل آهن اغلب 40*80) ساخته شده نصب و توسط ورق گالوانیزه و ایزوگام آببندی می شود. آببندی این نورگیرها به نحوی است که حتی یک قطره آب ناشی از بارندگی و شستشو از آن نفوذن می کند که گارانتی شرکت نورگیر سنتر بابت آببندی گویای صداقت گفتار ماست .

قیمت سقف حیاط خلوت

سقف حیاط خلوت

خواص استثنائی مطلوب و کاربردی ورق های پلی کربنات و نورگیرهای حبابی باعث استقبال گسترده از این نورگیرها و ورقهای پلی کربنات نسبت به سقف های دیگر و محصولات مشابه مانند شیشه شود.پس از پوشش پاسیو یا سقف حیاط خلوت با نورگیرهای حبابی می توان از آن به عنوان گلخانه،کتابخانه، اتاق کودک،اتاق کار ،آشپزخانه کمکی و...استفاده نمود. پوشش حیاط خلوت امروزه درکشور ما به علت گسترش آپارتمان نشینی و گرانی و کمبود آن بسیار حائز اهمیت بوده و کسانی که در آپارتمانها زندگی می کنند با دانستن خواص استثنائی و مطلوب این نوع پوشش ،به منظور اضافه نمودن حیاط خلوت به فضای آپارتمان و استفاده بهینه ازآن،حتما اقدام به بکارگیری آن می کنند،چرا که با پوشش مناسب و اصولی پوشش سقف حیاط خلوت(مخصوصا طبقه اول) و تراس می توان حیاط خلوت و تراس را به فضای داخل خانه اضافه کرد و از آن به عنوان یک اتاق (باداشتن تمامی خصوصیات یک اتاق)استفاده کرد.

سقف پاسیو

عکس زیر مربوط به پوشش سقف حیاط می باشد که با نورگیرهای حبابی شکل که بر روی اسکلت فلزی نصب ، و کناره آن با ورق گالوانیزه پرچ شده و با ایزوگام کاملا آببندی شده است.پس از پوشش و تست آببندی و تهویه هوا، این فضا(حیاط خلوت)به فضای خانه اضافه گردید.

پوشش پاسیو

 • مزایای پوشش پاسیو و حیاط خلوت با نورگیر های حبابی:

• رنگ فریم ها در انواع مختلف •با نوردهی بالا • عدم دید از بیرون •نشکن و مقام در برابر اشیاء سنگین و تحمل بارهای سنگین • قابل شست و شو • با آبندی کامل بدون نفوذ آب و گرد و غبار • نصب در کوتاهترین زمان • دارای پنجره تهویه هوا و ورودی به سقف • زیبا و شیک متناسب با فضای کاربردی شما .

پوشش پاسیو

• ضوابط شهرداری برای اجرای پوشش پاسیو و سقف حیاط خلوت:

نورگیری كه پايين ساختمان و معمولا بصورت حياط خلوت است ، زماني كه در اختياز يكي از واحدها قرار گرفته باشد اگر تا ارتفاع واحد مورد نظر با سقف كاذب پوشانده شود از اين لحاظ كه مزاحمتي براي ساير واحدها ايجاد نميكند ، منع قانوني ندارد.با اين حال چنانچه مالك مورد بحث پوشش واقعي و معمولي از جنس آجر و گچ و غيره تا ارتفاع آپارتمان خود در حياط خلوت ايجاد كند هم از جهت قانون تملك آپارتمانها و هم از حيث مقررات شهرداري مرتكب خلاف شده است .

 دیدن نمونه کارهای سقف پاسیو و سقف حیاط خلوت

سقف پاسیو

سقف پاسیو

تهران: ستارخان خیابان حبیب ا... روبروی خیابان هشتم پلاک 132

noorgircenter@gmail.com

تلفن:1-66555770

pusheshpatio

تلفکس: 66553562

ما را دنبال کنید

سقف حیاط خلوت
pusheshpatio
پوشش پاسیو